dykteryjki* / anecdotes**

WYSTAWA
22.02–18.03.2018 r.

Galeria Design UAP
ul. Wolnica 9

plakat dykteryjki
plakat dykteryjki

Zapraszamy na otwarcie nowej przestrzeni Galerii DESIGN UAP, którą zainauguruje wystawa prac zespołu projektowego Bartka Pawlaka i Łukasza Stawarskiego.

Projektowane przez nas produkty powstają z myślą o przeznaczeniu komercyjnym. Ich obecność w przestrzeni galerii, to „odświętna” sytuacja. Potraktowaliśmy to jako wyzwanie i postanowiliśmy nie tylko pokazać zaprojektowane przez nas obiekty, ale również opowiedzieć o nich. Budując sytuacje, w których każdy z produktów jest bohaterem, przedstawiamy przestrzenne historie.

Projektowanie to długotrwały proces, niejednokrotnie w trakcie powstawania produktu lub rodziny obiektów, w tle pojawia się mnóstwo niewykorzystanych pomysłów, różnorodnych problemów i rozwiązań. Każdy projekt jest inną historią, zbiorem doświadczeń i przeżyć, ale również częścią naszego życia. W trakcie pracy poznajemy różnych ludzi, bywamy w nowych sytuacjach, towarzyszą nam skrajne emocje. Za każdym obiektem, który prezentujemy kryją się dziesiątki godzin pracy wielu ludzi. Każdy projekt to inna anegdota, która w jakiś sposób wpływa na naszą dalszą pracę, kolejne projekty i relację ze sobą nawzajem oraz otoczeniem. Za pomocą przestrzennych plakatów chcemy więcej opowiedzieć o emocjach oraz ideach, które wiążemy z zaprojektowanymi przez nas produktami.

* Krótkie opowiadanie o zabawnym lub niezwykłym zdarzeniu, zakończone dowcipną puentą.
** A short account of a particular incident or event, especially of interesting or amusing nature.

Bartłomiej Pawlak jest asystentem w I Pracownia Projektowania Produktu, natomiast Łukasz Stawarski prowadzi samodzielnie Pracownię Produktu i Struktur Użytkowych w Katedrze Designu UAP

zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki zdjęcie z wystawy dykteryjki