Agnieszka Meller–Kawa

WYSTAWA
18.03–8.04.2021 r.

Galeria Design UAP
ul. Wolnica 9, Bud. E UAP

plakat meller–kawa
plakat Mmeller–kawa

Najważniejszymi elementami wystawy są zdjęcia zrealizowanych stoisk targowych i wnętrz, będące pokłosiem ponad 20 lat pracy twórczej, a także renderingi projektów z ostatnich kilku lat. To kilkadziesiąt wybranych realizacji, kilkadziesiąt projektów i razem kilkaset wyświetlanych obrazów.

Wystawę uzupełnia próbka dokonań z zakresu grafiki cyfrowej, z cyklu „matematyczne przestrzenie”, z kontrastem w postaci pracy malarskiej.

Wszystko podszyte światem wirtualnym. Jak? No właśnie…

Tytułowe „pasje” to dla mnie rodzaj szczęścia, który wynika z pełnego zaangażowania, w którym zapomina się o otaczającym świecie i „traci” na jakiś czas głowę.

Prezentowane projekty wystawiennicze są obiektami o różnej skali, różnym budżecie, różnej stylistyce i jakości wykonania. To co je łączy, to odpowiedź na kryterium stosowane wobec wystawiennictwa, którym jest jak najlepsze służenie celom marketingowym wystawcy. Oczekiwania bywają różne – zwrócenie uwagi / zaznaczenie swojej obecności / położenie nacisku na solidność, jakość / zaakcentowanie szerokiego wachlarza oferty / zwrócenie uwagi na konkretne rozwiązania / otwartość na odwiedzających / podkreślenie wyjątkowości, ekskluzywności / wyróżnienie się z tłumu… Osiągnięciu tych celów służą różne środki. Metodą może być projekt architektury stoiska ale też detal, jak na przykład projekt „mostku z pleksy” służący ekspozycji konkretnych wyrobów, czy grafiki albo rozłożenia eksponatów. Kreowanie odpowiedzi na te zapotrzebowania to jedna z pasji, którą dzielę się na wystawie. Jest to pasja, która nigdy się nie kończy. W której świat wirtualny jest moim sprzymierzeńcem. Którą realizuję cały czas. Choć obecnie w większym stopniu na polu dydaktyki niż projektowania.


dr hab. Agnieszka Meller-Kawa, prof. UAP
Działa w obszarze technik komputerowych wykorzystywanych w projektowaniu, a także w obszarze wystawiennictwa, architektury wnętrz, wzornictwa i grafiki. Przełamuje bariery między technicznym medium a sferą artystyczno–projektową. Jest laureatem wielu nagród przyznanych za projekty stoisk targowych. Prowadzi Pracownię Projektowania Wnętrz i Przestrzeni Wystawienniczych i Laboratorium Technik Komputerowych w Projektowaniu. Jest kierownikiem Katedry Architektury Wydziału Architektury i Wzornictwa.

zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy zdjęcie z wystawy meller-kawy