Kierunek Mebel

WYSTAWY
16.11–3.12.2017 r.

plakat kierunek mebel
plakat kierunek mebel

WORK IN PROGRESS
Kuratorzy: Marcin Konicki, Marta Bartkowiak
Miejsce: Galeria Designu UAP, ul. Wodna 24

OFFICE
Kuratorzy: Mateusz Wróblewski, Mateusz Słociński, Justyna Burkiewicz Miejsce: Duża Scena UAP + witryna Małej Sceny UAP, al. Marcinkowskiego 28

SIMPLE IS BETTER
Kuratorki: Jolanta Usarewicz-Owsian, Marta Kincel
Miejsce: Galeria R20, ul. Ratajczaka 20

KIERUNKI WSPÓŁPRACY
Kuratorki: Katarzyna Laskowska, Joanna Lisiecka, Oliwia Piechaczek
Miejsce: Galeria Curator’s Lab, ul. Nowowiejskiego 12

Cztery wystawy i wiele wymiarów kształcenia na Kierunku Projektowanie Mebla na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Mnogość założeń i trajektorii docierania do wyznaczonego celu skadrowaliśmy w różnych etapach procesu projektowego. Obok prac ukończonych i wdrożonych do seryjnej produkcji, obejrzeć będzie można także ledwo rysujące się szkice, figury konstrukcyjne, z których przy odrobinie szczęścia i dużej ilości pracy kiedyś wykwitnie ta właściwa i wyczekiwana forma. Cztery wystawy i wiele wymiarów kształcenia na Kierunku Projektowanie Mebla na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Mnogość założeń i trajektorii docierania do wyznaczonego celu skadrowaliśmy w różnych etapach procesu projektowego. Obok prac ukończonych i wdrożonych do seryjnej produkcji, obejrzeć będzie można także ledwo rysujące się szkice, figury konstrukcyjne, z których przy odrobinie szczęścia i dużej ilości pracy kiedyś wykwitnie ta właściwa i wyczekiwana forma.

Wystawa OFFICE buduje dialog wewnętrzny obiektów stanowiący dziś istotę dobrze zorganizowanej przestrzeni biurowej. Spotkały się tutaj i wzajemnie ze sobą współgrają projekty ze wszystkich pięciu pracowni kierunkowych. Zmieszały się z sobą działania podejmowane we współpracy z przedstawicielami przemysłu meblarskiego (NOTI, Norcospectra) oraz indywidualna praca studenta i prowadzącego. Wykrystalizowały się trefy: WORKSPACE, KITCHEN oraz CHILL OUT.

SIMPLE IS BETTER opowiada o niezmiennej potrzebie porządkowania formy i czyszczenia jej ze wszystkiego, co zbędne. Dopiero wtedy nasza uwaga skupia się na detalu. Pojawia się rzeczywista potrzeba jego wyrafinowania. Sublimacja wzajemnych proporcji elementów i zastosowanych materiałów nabiera nowej, specjalnej rangi.

Najwyższy poziom korelacji działań projektowych z całą otoczką składającą się na wdrożenie i komercjalizację produktu prezentują obiekty na wystawie KIERUNKI WSPÓŁPRACY.

Zaobserwować tu można otwarcie KIERUNKU PROJEKTOWANIE MEBLA na obszary nie tylko stricte meblowe, lecz także pokrewne, jak choćby kreowanie małej architektury. Efekty działań przebiegających na styku dydaktyki i twardego biznesu najlepiej pokazują, jak trudne jest osiągnięcie sukcesu komercyjnego w produkcji przemysłowej.

pdf ikona

File about exhibition

zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy work in progress zdjęcie z wystawy work in progress zdjęcie z wystawy work in progress zdjęcie z wystawy work in progress zdjęcie z wystawy work in progress zdjęcie z wystawy work in progress zdjęcie z wystawy work in progress zdjęcie z wystawy work in progress zdjęcie z wystawy simple zdjęcie z wystawy simple zdjęcie z wystawy simple zdjęcie z wystawy simple zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy office zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy kierunki zdjęcie z wystawy work in progress