Still life

WYSTAWA
25.10–23.11.2018 r.

Galeria Curators’LAB
ul. Nowowiejskiego 12

plakat still life
plakat still life

Grand Prix w dziedzinie artystycznej 37.edycji Konkursu im. Marii Dokowicz

Cykl obrazów Still Life stanowi próbę zestawienia wytworu ludzkich rąk z efektem taśmy produkcyjnej. W projekcie skonfrontowane zostało to, co masowe, z tym, co niepowtarzalne i unikatowe. Autor wykorzystując półprodukty używane w przemyśle takie jak mechanicznie wyprodukowane kolorowe płótna, uczynił z nich istotny element prac – modele do obrazów i jednocześnie ich część składową.

Poprzez zestawienia niuansów kolorystycznych między sztucznie zabarwionym płótnem a ręcznie malowanym, autor prowadzi z widzem grę balansując na granicy rozpoznania. To, co wydaje się być abstrakcyjne, jest jednocześnie przedstawiające.

Współczesny nadmiar informacji wizualnych, determinuje w nas mechanizm obronny, który wywołuje pewnego rodzaju obojętność. Konsekwencją tego stanu jest brak klarownej weryfikacji bodźców, informacji, iluzji od rzeczywistości.

Maciej Andrzejczak

zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life zdjęcie z wystawy still life