Mikołaj Garstecki

wernisaż
15.09.2019 r., godz. 18:00 r.

WYSTAWA
15–30.09.2019 r.

Galeria Curators’LAB
ul. Nowowiejskiego 12

plakat mikołaj garstecki
plakat mikołaj garstecki

JAK ECHO POWRACAJĄ WĄTPLIWOŚCI I OBAWY ORAZ NARCYSTYCZNY ZACHWYT NOWĄ TECHNOLOGIĄ

Wystawa z cyklu KIERUNEK: MALARSTWO

Punktem wyjścia dla prac pokazanych na wystawie były moje czaty ze sztuczną inteligencją oraz test turinga online. Podczas rozmów moją uwagę szczególnie zwróciła trudność odróżnienia, czy mamy do czynienia z człowiekiem, czy z maszyną. Możliwość pomylenia człowieka z robotem i odwrotnie, jest sytuacją z którą mamy do czynienia już na obecnym etapie rozwoju technologii. Następuje zatarcie różnic pomiędzy tym co sztuczne a prawdziwe.

Sztuczna inteligencja osiąga spore sukcesy na wielu obszarach. Potrafi w pewnych zadaniach prześcignąć człowieka. Ludzie zachwycają się sztuką tworzoną przez roboty, a kolejne obrazy biją rekordy aukcyjne.

Wystawa skonstruowana jest na zasadzie pozornej lustrzności. Chiralność obiektów takich jak np. prawa i lewa rękawiczka lub lewoskrętna i prawoskrętna cząsteczka znajduje swoje odbicie w prezentowanych pracach.

Jak echo powracają wątpliwości i obawy oraz narcystyczny zachwyt ludzi nową technologią.

zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki zdjęcie z wystawy mikołaj garstecki