Witryny Sztuki UAP
ZONA

wernisaż
14.04.2021 r.

WYSTAWA
14.04–21.05.2021 r.

witryna lokalu
Plac Cyryla Ratajskiego 1

plakat zona
plakat zona

Koło Naukowe Cure
Z cyklu wystaw Wszystko co stałe, rozpływa się w powietrzu

Specjalne podziękowania dla Galerii Sztuki SZOKArt

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Miasto Poznań oraz ZKZL zapraszają na kolejną odsłonę z cyklu wystaw w witrynach Wszystko co stałe, rozpływa się w powietrzu.

Zona
Jest tym, czym wydaje się być, jest subiektywna albo obiektywna – tego nie wiemy. Z pewnością jednak można manipulować nią poprzez doświadczenie świadomości jej istnienia. Sztuka jest medium umożliwiającym namacalny i transcendentny odbiór, a także na odkrycie nienazwanych aspektów naszych eksperymentów myślowych. Gra światłem, zwodniczym poczuciem ciężaru, granicami i pustką, to skutek poszukiwań przez artystów materialnego ujęcia przestrzeni. Ta wystawa nie określa, nie proponuje danej definicji zony, jedyne co może, to być kolejnym elementem w kreowaniu indywidualnego obrazu świata, stanowić punkt wyjścia do poszukiwań, na które to zorientowana jest wystawa. Zastosowana retoryka pozwala na przejścia pomiędzy ramami, od namacalności świata zmysłowego, przez punkty graniczne, do nieokreśloności duchowego. Sami ustalamy ramy, przez które patrzymy. Pozwólmy sobie na elastyczność w interpretacji przestrzeni.

Kuratorki
Natalia Nadworna
Weronika Sawczuk
Kamila Dworzyńska
Zuza Szczepańska

Artyści
Małgorzata Ciesielska, Michał Jaszkowski, Mona Wiśniewska, Martyna Tokarska, Jonathan Pepe, Urszula Urban, Klara Woźniak, Łukasz Horbów, Mykyta (Nicetas) Platonov, Alicja Sienkiewicz & Kaja Zmysłowska, Filip Schulz, Michał Grzybowski, Julia Białas, Jakub Sieradzki, Joanna Mazur, Franek Szyman, Paweł Zięba, Oliwia Oleszak, Marcin Ratajczyk, Nikodem Lazurek