Magdalena Parnasow
Odbicie

wystawa
18.10–23.10.2022 r.

Galeria Design UAP
ul. Wolnica 9

plakat odbicie
plakat odbicie

Wystawa indywidualna Magdaleny Parnasow Wystawa prezentująca cykl zatytułowany „Odbicie”. Prace powstały w ramach projektu badawczego realizowanego na WEAiK, wykonane zostały w technice własnej, łączącej grafikę warsztatową z obszarem malarstwa.

Odrzucając fakty, o których „lepiej” nie wiedzieć, nie słyszeć, nie widzieć i nie czuć ich, chcę funkcjonować w kontekście wiedzy, obrazu, dźwięku i czucia. Wartości te przetworzone potrafią stworzyć poczucie pożądanego spełnienia. Czy jednak rzeczywiście tego chcę? Czy naprawdę zdobywając wiedzę uczę się, patrząc widzę, słuchając słyszę i czy czując odczuwam? A może tylko stwarzam sobie pozory realizacji tych potrzeb? Co robię z tym, co wiem, widzę, słyszę i czuję? Czy posiadane treści czynią mnie faktycznie bardziej świadomą siebie, rozwijają mnie ? Może one tylko osadzają mnie głębiej w tworzonej przez siebie fikcji czy iluzji, powodując zapadanie się w warstwy rzeczywistości nieskonsumowanej? W wiedzy, obrazie, dźwięku i czuciu odbijam siebie. Powstaje pytanie, jak bardzo? Czy moje odbicie stanowi refleksję, wytwarza indywidualną interpretację? Czy zakłóca, wręcz uniemożliwia albo rozmazuje znacznie i odbiór otrzymanego bodźca/ komunikatu. Czy moje odbicie stanowi dopełnienie, uzupełnienie, rozwinięcie rzeczywistości? Czy ją otwiera, przymyka a może wręcz zamyka ? Czy moje odbicie mi przeszkadza, czy konstytuuje wiedzę, obraz, dźwięk i czucie? Czy ogniskuję rzeczywistość tak, by żyć w ostrości wiedzy, obrazu, dźwięku i czucia?

Magdalena Parnasow


Trudności w percepcji prac nie są przypadkowe.

zdjęcie z wystawy odbicie zdjęcie z wystawy odbicie zdjęcie z wystawy odbicie zdjęcie z wystawy odbicie zdjęcie z wystawy odbicie zdjęcie z wystawy odbicie zdjęcie z wystawy odbicie