Na krawędzi

wernisaż
16.01.2024 r., godz.: 18:00

wystawa
15–31.01.2024 r.

Galeria Nowa Scena UAP
Al. Marcinkowskiego 28

plakat o kobiecie
plakat o kobiecie

Kurator
Piotr Mastalerz

Na krawędzi to hasło wywoławcze, inspiracja prac rzeźbiarskich, ceramiki oraz różnych form przestrzennych. Nawiązuje do wszystkiego co nas otacza i pod wieloma względami nas determinuje pobudzając jednocześnie artystyczną wizję. To komentarz do wydarzeń klimatycznych, politycznych lub też odniesienie się do osobistych przeżyć

Wystawa jest cyklicznym przedsięwzięciem, które odbywa się od 2016 roku w Szczecinie.

Ósma odsłona jest novum, ponieważ została pomyślana jako wystawa wędrująca. Inauguracja nastąpiła w Szczecinie i kolejno odwiedzi następujące ośrodki akademickie: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Wydział Artystyczny UAM w Kaliszu, Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Finisaż odbędzie się w Gdańsku.

Po raz pierwszy do dzieł profesjonalnych artystów dołączy nagrodzona praca studenta, która została wyłoniona w ogólnopolskim konkursie Na krawędzi, organizowanym przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Do udziału zaproszono 24 artystów rzeźbiarzy i ceramików reprezentujących środowiska twórcze naukowe ze Szczecina, Poznania, Kalisza, Wrocławia, Katowic, Łodzi, Torunia oraz Gdańska. Głównym celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie dorobku artystów różnych środowisk akademickich z Polski, pogłębienie współpracy z obszaru kultury oraz skonfrontowanie rozwiązań technicznych i technologicznych w dyscyplinie sztuka i konserwacja dzieł sztuki.

zdjęcie z wystawy na krawedzi zdjęcie z wystawy na krawedzi zdjęcie z wystawy na krawedzi zdjęcie z wystawy na krawedzi zdjęcie z wystawy na krawedzi zdjęcie z wystawy na krawedzi zdjęcie z wystawy na krawedzi zdjęcie z wystawy na krawedzi