Kinga Popiela |

Diffuse

miejsce: Galeria Curators’LAB, ul. Nowowiejskiego 12
wystawa: 10.04–10.05.2018DIFFUSE w kontekście zaistniałej wystawy można odbierać rozmaicie. W najoczywistszym tego słowa znaczeniu przystoi odnieść się do użytych materii malarskich czy samej powierzchni obrazu. Jednak na owo przesiąkanie, przenikanie czy rozproszenie warto spojrzeć szerzej jako na czynnik, który jest obecny się na każdym etapie pracy twórczej. Obrazy aktualne, chociaż wyraźne, ostre i świeże, zawsze niosą ze sobą zarówno kontynuację przeszłości jak i zwiastun przyszłości. W tym ciągłym poruszeniu i rozmyciu jest metoda.

KINGA POPIELA

Absolwentka Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracę dyplomową wykonała pod opieką dydaktyczną prof. Dominika Lejmana oraz prof. Andrzeja Pepłońskiego.

W swojej twórczości skupia się na performatywności gestu malarskiego, indywidualnej pamięci ciała oraz jego ekspresji w stosunku do przestrzeni.

(Laureatka 27. Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE, Legnica 2017 oraz Festiwalu Art&Fashion Forum, Poznań 2014. Wyróżniona w 37. edycji Konkursu im. Marii Dokowicz, Poznań 2017 oraz Kaliskich Biennale Sztuki „A-Kumulacje”, Kalisz 2017. Finalistka konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch, Warszawa 2016. Nominowany do Nagrody Artystycznej UAP Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie, Poznań 2018.)