Marta Wyszyńska |

Y.O.U.

miejsce: Galeria Design UAP, ul. Wolnica 9,
wystawa: 5–29.11.2020
finisaż: 29.10.2020 godz. 17.00
– ze względu na sytuację epidemiologiczną planowany finisaż wystawy nie odbędzie się

Wystawa przedłużona do niedzieli 8.11.2020Kim jest Inny? Jak się z nim porozumieć? Czy dialog pomiędzy człowiekiem a istotą robotyczną jest możliwy?

Złożona relacja oparta na mowie gestów, w której językiem komunikacji staje się ruch i światło. Za transfer intencji odpowiada dłoń – symbol powitania.


Projekt jest efektem indywidualnej, artystycznej analizy koegzystencji scenicznej pomiędzy człowiekiem a maszyną. Forma obiektu oraz jego „behawior” wynikają z autorskich założeń.

dr Marta Wyszyńska
Dyplom magisterski na kierunku Scenografia obroniła w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2010 roku. Trzy lata później ukończyła studia podyplomowe na kierunku Manager kultury na Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Poznaniu. Doświadczenie
zawodowe zdobywała pracując jako asystentka scenografów współpracujących z poznańskimi teatrami. Brała udział w festiwalach, warsztatach i pokazach. Od kilku lat realizuje scenografie teatralne, reklamowe i filmowe. Prowadzi także warsztaty scenograficzne. Od 2012 roku współprowadzi Pracownię Scenografii na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.